طراحی سایت

قالب وبلاگ

دست نوشتهHand writing - Resksky or lordsky
سفارش تبلیغ

طراحی سایت


Resksky or lordsky
آرشیو مطالب
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/10/12 توسط:Abbas habibzade

یکی ازبخش های مهم وخواندنی وب سایت ما دست نوشته ها می باشد که مطالب روانشناشی در قالب این آرشیو به خوانندگان منتقل می شود و همچنین دست نوشته های نویسنگان وب سایت وخودم نیز دراین بخش مطرح می گردد که خواندن آنها خالی ازلطف نیست...نوشته شده در تاریخ یکشنبه 90/10/11 توسط:Abbas habibzade

!

برنده نبردهای کوچک و بازنده جنگ بزرگ نباشیم!

اگر شما بودید کدام یک از اینها را انتخاب می‌کردید: چند بسته کوچک جایزه ارزان‌قیمت یا یک جایزه  بزرگ و خیلی گران‌قیمت؟!خیلی‌ها فورا دومی را انتخاب می‌کنند. حق هم دارند! آنها می‌گویند جوایز کوچک و کم‌ارزش فقط برای مدت کوتاهی آدم را شاد و سرحال نگه می‌دارند. بعد از آن دیگر مثل روز اول انرژی‌بخش و نشاط‌آور نیستند.

ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 90/10/11 توسط:Abbas habibzade

.

تاثیر اخلاق بر موفقیت

مهار خشم
در دو شماره‌ پیشین درباره آسیب‌هایی که خشم به جسم، روح، روان، روابط خانوادگی، اجتماعی و به ‌طور کلی به زندگیمان وارد می‌کند سخن گفتیم و همچنین از شکست‌هایی عظیم با عواقبی دراز‌مدت که با یک لحظه از کوره‌ در ‌رفتنِِ به ظاهر کوچک و ناچیز شروع شده است. به علل بروز خشم اشاره کردیم، راهکارهایی برای مهار کردن آن از جمله «صبر» و «انعطاف‌پذیری» ارایه دادیم و بر آن شدیم که در شرایط مختلف و در رویارویی با ناملایمت‌ها، به جای رها کردن مهارِ خشمِ بیرونی یا درونی، به خودمان فرصتی بدهیم تا راهکار دیگری برای گذر از آن وضعیت ناخوشایند را بیابیم. راهکاری از سرِ تدبیر و تعقل و بدون آسیب رساندن به خودمان یا دیگران.

ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 90/10/11 توسط:Abbas habibzade

.

 اندیشه‌های ابریشمی 

شعبده‌بازی بیاموز

 چه اشکالی دارد، شعبده‌بازی بیاموزی و از درون کلاه استادی‌ات خروار خروار مهر و بخشش نثار چشمان تماشاگران منتظر کنی!به راستی گاهی شعبده‌باز باش، کسی با شمایلی متفاوت و دلنشین...اگر از ایجاد رابطه‌ای مهرآمیز واهمه داری، و ترس از نتیجه‌ای ظاهری و ناخوشایند به نام شکست است تو را دچار تردید می‌کند...اگر می‌ترسی مبادا پیمودن مسیری ناآشنا به تجربه‌ای به نام اشتباه، تبدیل شود...این تصورات و قضاوت‌های آنی، بحران‌های بسیاری را برایت پیش می‌آورد؛ و امنیت شرایط کنونی‌ات را دچار تردید می‌کند.برای غلبه بر این ترس، بهتر است با دیدی متفاوت پیش بروی و فرصت دهی پله‌پله با مسایل جلو روی.می‌توانی مکث کنی، بیندیشی و مشورت کنی...

ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 90/10/11 توسط:Abbas habibzade

.

صندوقچه طلا

داستان کوتاه

مدت‌ها بود که جک پیرمرد را ندیده بود. حضور در دانشگاه، پرداختن به یک شغل پردردسر، و حتی خود زندگی فرصت خیلی کارها را از او گرفته بود. در حقیقت، جک خانواده و زندگی در حومه را رها کرده بود تا به دنبال آرزوهایش برود. آن‌جا، در دل هیاهوی شهر و زندگی شهرنشینی، کمتر فرصتی پیدا می‌کرد تا به گذشته خویش بیندیشد و حتی وقت آن را نداشت که دمی با همسر و تنها پسرش بگذراند. او داشت روی آینده‌اش کار می‌کرد و هیچ چیز نمی‌توانست جک را از رفتن باز دارد.

ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 90/10/11 توسط:Abbas habibzade

غم انگیزترین زندگی دزاین سه عبارت خلاصه می شئد:ای کاش می توانستم،کاش امکانش وجدداشت،باید این کاررا می کزدم.همه مادرحافظه وخاطرات خودازگذشته چیزهایی رادریادداریم که می توانستیم آنهارابه شیوه ای متفاوت انجام دهیم.

وقتی بزرگ می شویم،چیزهایی رایادمیگیریم ورشدمی کینیم.اما معنایش این نیست که بایدبه خاطر گذشته پیش از آن افسوس بخوریم.اگرمااین تجارب راازسرنگذرانده بودیم،تبدیل به آدم های دانا وقدرتمندامروزی نمی شدیم.چیزی که باید ازشرآن خلاص شویدافکارمنفی هستند وبایدطوری زندگی کنیدکه هرگزافسوس نخورید،حتی اگربه دوران میانسالی رسیده باشید،برای داشتن یک زندگی بدون حسرت،فهرست زیررابخوانید:

×یادتان باشد اشتباه کردن هیچ اشکالی نداردفقط مطمئن شویدکه ازاشتباه خود درس  گرفته اید،خودتان رابخشیده ایدوبه راهتان ادامه داده اید.

×سلامتب وتندرستی خودرادربالاترین اولویت قراردهیدوهمیشه ازخودتان مراقبت کنید تاآمادگی مراقبت ازدیگران راداشته باشید.

×راه خودتان رابروید،نه آن راهی که دیگران ازشما می خواهند.

×پای طنزوشوخی رابه زندگیتان باز کنیدوطوری بخندیدکه انگار فردایی وجود ندارد.

×آرامش داشته باشید وبدون ترس از تغییر،باجریان زندگی همراه شوید.

×باامتحان چیزهای جدیدوخطر کردن،به یک ماجراجوبدل شوید.

×ازخودتان ودیگران دفاع کنید واجازه ندهید چیزی یا کسی مانع شما شود.

×سعی نکنید کسی راتغییردهید.همه راهمان طورکه هستنددوست بدارید.

×به جای پنهان کردن شادی خودتان،آن را بادیگران قسمت کنید.

×ازسفر،نه مقصد لذت ببرید.

×بدانیدکه شادی چیزی بزرگتراز محتوای حساب بانکی شماست.

×احساس نارضایتی خودرابه یک مساله تبدیل کنیدواز حل کردن آن لذت ببرید.

×وقت خودراصرف توجیه کسانی که باشما مخالف هستند نکنید.

×بادیگران بااحترام ومحبت رفتارکنید.

×باعشق ورزیدن به امروز وآگاهی ازافکارواعمال خودتان درزمان حال زندگی کنید.به چیزهای خوب فکر کنیدوکلمات قدرتمندرابرزبان جاری سازید.

×خودتان باشیدوشخصیت فعلی تان رادوست داشته باشید.

×به جای اینکه در زندگی نقش یک تماشاگررابازی کنید،خودتان رادرگیرآن نمایید.

×فهرستی ازاهداف خودرابنویسیدوقدم به قدم به آنها دست پیداکنید.درلحظات سخت وبحرانی تسلیم نشوید.

×هرروز دست به کاری بزنید که موجب شودبه خودتان افتخارکنید.هرزمان که فرصتی

پیش می آید،دست به کارهای خیریه ومحبت آمیزبزنید.

×همیشه به سمت جلوحرکت کنید.

 .: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 27
بازدید دیروز: 12
کل بازدیدها: 57221

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

تبادل لینک

خرید بک لینک